Všechny články

Queenie do Belgie s orchestrem

První říjnový týden Queenie odjíždí do Belgie, kde s filharmonickým orchestrem a sborem odehrají několik koncertů. Na jevišti se dohromady sejde přes 60 umělců a zazní ty největší hity Queen. Avizované koncerty zahrnují města jako Antverpy, Lutych, Louvain-la-Neuve a Brusel.

Freddie for a Day 2017 v Hard Rock Cafe Praha

5.9.2017 by Freddie Mercury býval oslavil 71 let. Jak se stalo již tradicí, k jeho narozeninovému dni probíhá tzv. Freddie for a Day, kdy každý může pomoci. Je to již 6 let, kdy Queenie poprvé uskutečnili v Hard Rock Cafe Praha tento charitatvní koncert. Ještě před tím, než Hard Rock Cafe začalo celosvětově tuto akci podporovat. Máme radost, že opět můžeme udělat něco pro dobrou věc a že v tom nezůstaneme sami.

I Ty můžeš mít svůj knír! Přijďte slavit s námi! :-)

Vstupné je dobrovolné a bude poukázáno organizaci Mercury Phoenix Trust. Událost na Facebooku zde.

Queenie zahráli na narozeninové oslavě královny Alžběty II.

21. června 2017 Queenie vystoupili na oficiální oslavě narozenin královny Alžběty II. Pozvání přijali od Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze.

5. výročí U Krále Václava IV. - 27.7.2017 "s orchestrem a sborově"

Drazí diváci, letos uplyne již 5 let od našeho prvního vystoupení U Krále Václava IV. v Praze v Kunratickém lese, kde od té doby pravideně každý rok v červenci koncertujeme. Proto jsme se rozhodli, přizvat na jeviště této pražské letní scény Československý komorní orchestr Praha, pěvecký sbor Maranatha Gospel Choir a sopranistku Národního Divadla paní Petru Alvarez. Koncert se uskuteční 27. července 2017 a v Praze se takto představíme vůbec poprvé. Zahrajeme standardní rockový koncert, na který naváže právě orchestrální část se sborem. Jedná se o koncepci koncertu, kterou jsme brněnskému publiku představili vloni v prosinci ve vyprodaném SONO Centru. Věříme, že se máte nač těšit – stejně tak jako my.

Událost na Facebooku zde.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream.

Jarní turné 2017 Queenie zakončili ve švýcarském Montreux

S odstupem jednoho měsíce Queenie v květnu zakončili své jarní turné ve švýcarském městěčku Montreux, jež je úzce spjato s Queen a s dalšími umělci, kteří zde žili a nahrávali. Queenie v Montreux vystoupili na Freddie For A Day Festival 2017, tedy 9 lete poté, kdy zde jakožto vůbec první česko-slovenský interpret zahráli jako headliner na jednom z největších festivalů fanoušků Queen – na Freddie Mercury Montreux Memorial Day 2008. Letošní jarní turné čítalo 17 koncertů a Queenie při něm navštívili hned 7 evropských zemí, přičemž se s touto převážně skandinávskou koncepcí koncertu zastavili poprvé i v České republice. Nultým koncertem se stalo vyprodané vystoupení v Plzni v Divadle J.K. Tyla, které Queenie přímo nezařadili do koncertní šňůry, ale vyzkoušeli na něm fungování nového playlistu. Regulérním „tour“ koncetem již ale bylo taktéž vyprodané představení v pražském Divadle Kalich, na němž spolu s Queenie vystoupila i sólistka Národního Divadla sopranistka Petra Alvarez. Kromě Švýcarska a České republiky koncertní zastávky zahrnovaly Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko a Španělsko.

Home Credit Arena - Mistrovství světa ve stolním hokeji

Vážení přátelé, 15.června (čtvrtek od 19:00) vystoupíme v Liberci v Home Credit Aréně v rámci zahájení MS ve stolním hokeji, které se koná ve dnech 16.-18.června 2017 a kde se představí kompletní světová špička z 24 zemí v této sportovní hře. O přestávce koncertu proběhne ukázka stolního hokeje za účasti nejlepších světových a českých hráčů ve Stiga hokeji. V průběhu celého mistrovství se jako diváci můžete pohybovat v těsné blízkosti hracích stolů, což se vám v jiných sportech na této úrovni málokdy podaří. Těšíme se na Vás.

Vstupenky k dispozici zde.

Událost na FB zde.

Queenie mají nového Rogera! Kruh se uzavírá.

Dámy a pánové, rádi bychom Vám oznámili obměnu na postu bicích, a sice, že kapela Queenie má nového člena, jímž je Petr „Bali“ Baláš. Vítej na palubě! :-)

V loňském roce nás zasáhly dvě nedobrovolné personální obměny, kdy jsme ze zdravotních příčin byli nuceni angažovat doslova ze dne na den nového klávesistu a posléze po řádném konkruzu i bubeníka. Zatímco (věřte nebo ne :-) ) Michal David se na postu kláves pevně etabloval a kapela s jeho příchodem zaznamenala veliký přínos, v případě bicích nástrojů už to tak jednoznačné nebylo. Téměř po 10 měsících jsme tak s Glebem Chuykovem ukončili spolupráci. Tímto děkujeme a přejeme Glebovi mnoho zdarů.

S Balim jsme již odehráli závěrečnou norskou část naší jarní skandinávské tour a jeho naskočení do rozjetého vlaku dopadlo na výbornou! O tom, že není žádné ořezávátko, vypovídá i následující medailonek:

„Petr Baláš se pohybuje na hudební scéně již více než 12 let. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, přičemž jeho dlouholetým lektorem a zásadním mentorem je bubeník Václav Zima, u něhož bral soukromé lekce. Petr je firemním hráčem světového výrobce činelů #1 značky Zildjian, založil kapelu LOLA, ve které hrál 6 let a s níž vyhrál mimo jiné Mercedes Benz Live space show nebo Skutečnou ligu. Kromě toho působil i v dalších projektech jako např. Tábor Superstar band, slovenská kapela Popcorn Drama a další. Na svém kontě má natočenou i celou řadu alb. Kromě skupin, ve kterých sám působil, natáčel desky kapelám Sobi20, Lukrecia nebo Country Steel. Dlouhou dobu se také věnuje pedagogické činnosti. V současné době připravuje videoškolu ve spolupráci s Kytary.cz a v létě 2017 vyjde jeho nová bubenická učebnice. Učí na ZUŠ Sezimovo Ústí a na ZUŠ Želivského v Praze.“ 

V dubnu Queenie v Praze hned třikrát!

Duben a Queenie v Praze se nese ve znamení jedniček a trojek! 1. dubna vystoupíme na naší obligátní scéně v klubu Vagon. 3. dubna oslavíme již 8. narozeniny pražského Hard Rock Cafe. A když vedle sebe postavíte jedničku s trojkou, dostanete číslici 13 a sice 13. dubna nás čeká velké představení v Divadle Kalich! Tam chystáme jedinou českou zastávku v rámci našeho jarního evropského turné, během něhož navštívíme Dánsko, Švédsko, Španělsko, Finsko, Norsko a tedy Českou republiku! Moc se na Vás všechny těšíme. Jednotlivé koncerty postavíme tak, abyste si z každého odnesli své a náš playlist byl co nejrozmanitější. Je-li tedy libo kombo Queenie? We Will Rock You! 

Událost na FB 1.4. zde. Událost na FB 3.4. zde. Událost na FB 13.4. zde.

Queenie na TV NOVA v Chart Show

Včera jste měli možnost vidět Queenie v novém televizním programu TV NOVA – Chart Show. Kapela zde interpretovala píseň The Show Must Go On.

Skandinávie v pražském Divadle Kalich

Vážení přátelé, jak jste si již jistě mohli všimnou, je tu další koncert, který chystáme sami za sebe. Po vyprodaném představení v brněnském SONU a vyprodaném představení v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, jež se teprve uskuteční 25.2.2017, tu máme koncert v Praze v Divadle Kalich! Koncert je plánován na 13.4.2017 od 19:00 a bude součástí naší skandinávské tour. Uděláme si tedy odpočku do Prahy na tento zcela exkluzivní koncert, jelikož dramaturgii celého turné přeneseme právě do Kalichu. Rozsahem se bude jednat o největší koncert, který jsme v Praze doposud uskutečnili a plně při tom využijeme potenciálu divadelního prostředí a vybavení Divadla Kalich. Jako host koncertu vystoupí sopranistka Petra Alvarez, sólistka Národního divadla. Naši show definujeme jako koncertní divadlo a pro toto představení to platí dvojnásob! Nenechte si ujít.

Předprodej vstupenek zde.

Událost na Facebooku.