Všechny články

Web po rekonstrukci

V posledním měsíci náš web prošel nemalou rekonstrukcí. Nový design a veškeré responzivní vlastnosti web Queenie.cz získal již v roce minulém a nyní přišel na řadu jeho obsah.

Odstraněny byly některé jazykové mutace, přičemž web je nyní pouze v angličtině a češtině. Můžeme tak garantovat pružnost překladů na našem „Blogu“ a navíc je vše nyní 100% přeloženo.

Na své si tak přijdou i fanoušci mimo ČR hovořící anglicky a kromě aktualizované sekce „Interpretace Queen“ nám velikou radost udělaly vlaječky v sekci „Koncerty“ :-) Také se Vám líbí?

10 let ve Vagonu

Letos v říjnu uplynulo 10 let od uskutečnění prvního koncertu Queenie v pražském kultovním klubu Vagon. Poprvé zde kapela vystoupila 7.10.2007 a od té doby tady s téměř železnou pravidelností koncertuje každý měsíc. Za tu dobu se kapela stala nejnavštěvovanější kapelou ve Vagonu, kde ji viděli tisíce diváků při stovkách hodin živé hudební produkce. Moc Vám děkujeme za Vaši přízeň, jež nás neustále pohání dál. Je to i Váše dílo ;-)

Přikládáme ilustrační koláž – došlo tedy i na dort od našeho skvělého fanklubu a operní árii Barcelona, kterou s námi zazpívala sólistka Národního divadla sopranistka Petra Alvarez.

Queenie přidávají koncert v Divadle Kalich!

Pro veliký zájem o vyprodaný koncert v pražském Divadle Kalich, který je věnován oslavě života Freddie Mercuryho a uskuteční se 24.11.2017, jsme se rozhodli udělat radost všem těm, co se již na toto představení nedostanou. Pro ty z Vás, kteří jste si už nestihli zajednat vstupenky nebo byste naše vystoupení chtěli vidět hned dvakrát, přidáváme další koncert 4.12.2017!

Na obou vystoupeních vůbec poprvé představíme pódiovou konstrukci ve stylu Queen, přičemž na prosincové představení si pro Vás již nyní chystáme krapet toho vánočního sentimentu. Naším hostem bude operní diva sopranistka Petra Alvarez, sólistka Národního divadla.

V jedné z nejvýraznějších a nejnavštěvova­nějších pražských scén Queenie poprvé vystoupili 13.4.2017, kdy sem zavítali s programem svého jarního evropského turné Forever. Koncert měl veliký ohlas a tak se kapela v čele s frontmanem Michaelem Kluchem, který se již v Divadle Kalich představil v hlavních rolích muzikálů RENT a Touha, po půl roce opět vrací.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji zde.

24.11.2017 událost na Facebooku

4.12.2017 událost na Facebooku

Ostravský Oktobeerfest

V sobotu 14.10. jsme odehráli poslední letošní openair koncert v ostravském Foru Nová Karolina. Děkujeme všem přítomným divákům za náramnou atmosféru. Naplno se tedy spustila zimní část sezóny, kdy se s námi budete potkávat již v uzavřených prostorách.

Queenie do Belgie s orchestrem

První říjnový týden Queenie odjíždí do Belgie, kde s filharmonickým orchestrem a sborem odehrají několik koncertů. Na jevišti se dohromady sejde přes 60 umělců a zazní ty největší hity Queen. Avizované koncerty zahrnují města jako Antverpy, Lutych, Louvain-la-Neuve a Brusel.

Freddie for a Day 2017 v Hard Rock Cafe Praha

5.9.2017 by Freddie Mercury býval oslavil 71 let. Jak se stalo již tradicí, k jeho narozeninovému dni probíhá tzv. Freddie for a Day, kdy každý může pomoci. Je to již 6 let, kdy Queenie poprvé uskutečnili v Hard Rock Cafe Praha tento charitatvní koncert. Ještě před tím, než Hard Rock Cafe začalo celosvětově tuto akci podporovat. Máme radost, že opět můžeme udělat něco pro dobrou věc a že v tom nezůstaneme sami.

I Ty můžeš mít svůj knír! Přijďte slavit s námi! :-)

Vstupné je dobrovolné a bude poukázáno organizaci Mercury Phoenix Trust. Událost na Facebooku zde.

Queenie zahráli na narozeninové oslavě královny Alžběty II.

21. června 2017 Queenie vystoupili na oficiální oslavě narozenin královny Alžběty II. Pozvání přijali od Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze.

5. výročí U Krále Václava IV. - 27.7.2017 "s orchestrem a sborově"

Drazí diváci, letos uplyne již 5 let od našeho prvního vystoupení U Krále Václava IV. v Praze v Kunratickém lese, kde od té doby pravideně každý rok v červenci koncertujeme. Proto jsme se rozhodli, přizvat na jeviště této pražské letní scény Československý komorní orchestr Praha, pěvecký sbor Maranatha Gospel Choir a sopranistku Národního Divadla paní Petru Alvarez. Koncert se uskuteční 27. července 2017 a v Praze se takto představíme vůbec poprvé. Zahrajeme standardní rockový koncert, na který naváže právě orchestrální část se sborem. Jedná se o koncepci koncertu, kterou jsme brněnskému publiku představili vloni v prosinci ve vyprodaném SONO Centru. Věříme, že se máte nač těšit – stejně tak jako my.

Událost na Facebooku zde.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream.

Jarní turné 2017 Queenie zakončili ve švýcarském Montreux

S odstupem jednoho měsíce Queenie v květnu zakončili své jarní turné ve švýcarském městěčku Montreux, jež je úzce spjato s Queen a s dalšími umělci, kteří zde žili a nahrávali. Queenie v Montreux vystoupili na Freddie For A Day Festival 2017, tedy 9 lete poté, kdy zde jakožto vůbec první česko-slovenský interpret zahráli jako headliner na jednom z největších festivalů fanoušků Queen – na Freddie Mercury Montreux Memorial Day 2008. Letošní jarní turné čítalo 17 koncertů a Queenie při něm navštívili hned 7 evropských zemí, přičemž se s touto převážně skandinávskou koncepcí koncertu zastavili poprvé i v České republice. Nultým koncertem se stalo vyprodané vystoupení v Plzni v Divadle J.K. Tyla, které Queenie přímo nezařadili do koncertní šňůry, ale vyzkoušeli na něm fungování nového playlistu. Regulérním „tour“ koncetem již ale bylo taktéž vyprodané představení v pražském Divadle Kalich, na němž spolu s Queenie vystoupila i sólistka Národního Divadla sopranistka Petra Alvarez. Kromě Švýcarska a České republiky koncertní zastávky zahrnovaly Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko a Španělsko.

Home Credit Arena - Mistrovství světa ve stolním hokeji

Vážení přátelé, 15.června (čtvrtek od 19:00) vystoupíme v Liberci v Home Credit Aréně v rámci zahájení MS ve stolním hokeji, které se koná ve dnech 16.-18.června 2017 a kde se představí kompletní světová špička z 24 zemí v této sportovní hře. O přestávce koncertu proběhne ukázka stolního hokeje za účasti nejlepších světových a českých hráčů ve Stiga hokeji. V průběhu celého mistrovství se jako diváci můžete pohybovat v těsné blízkosti hracích stolů, což se vám v jiných sportech na této úrovni málokdy podaří. Těšíme se na Vás.

Vstupenky k dispozici zde.

Událost na FB zde.