Všechny články

Queenie mají nového Rogera! Kruh se uzavírá.

Dámy a pánové, rádi bychom Vám oznámili obměnu na postu bicích, a sice, že kapela Queenie má nového člena, jímž je Petr „Bali“ Baláš. Vítej na palubě! :-)

V loňském roce nás zasáhly dvě nedobrovolné personální obměny, kdy jsme ze zdravotních příčin byli nuceni angažovat doslova ze dne na den nového klávesistu a posléze po řádném konkruzu i bubeníka. Zatímco (věřte nebo ne :-) ) Michal David se na postu kláves pevně etabloval a kapela s jeho příchodem zaznamenala veliký přínos, v případě bicích nástrojů už to tak jednoznačné nebylo. Téměř po 10 měsících jsme tak s Glebem Chuykovem ukončili spolupráci. Tímto děkujeme a přejeme Glebovi mnoho zdarů.

S Balim jsme již odehráli závěrečnou norskou část naší jarní skandinávské tour a jeho naskočení do rozjetého vlaku dopadlo na výbornou! O tom, že není žádné ořezávátko, vypovídá i následující medailonek:

„Petr Baláš se pohybuje na hudební scéně již více než 12 let. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, přičemž jeho dlouholetým lektorem a zásadním mentorem je bubeník Václav Zima, u něhož bral soukromé lekce. Petr je firemním hráčem světového výrobce činelů #1 značky Zildjian, založil kapelu LOLA, ve které hrál 6 let a s níž vyhrál mimo jiné Mercedes Benz Live space show nebo Skutečnou ligu. Kromě toho působil i v dalších projektech jako např. Tábor Superstar band, slovenská kapela Popcorn Drama a další. Na svém kontě má natočenou i celou řadu alb. Kromě skupin, ve kterých sám působil, natáčel desky kapelám Sobi20, Lukrecia nebo Country Steel. Dlouhou dobu se také věnuje pedagogické činnosti. V současné době připravuje videoškolu ve spolupráci s Kytary.cz a v létě 2017 vyjde jeho nová bubenická učebnice. Učí na ZUŠ Sezimovo Ústí a na ZUŠ Želivského v Praze.“ 

V dubnu Queenie v Praze hned třikrát!

Duben a Queenie v Praze se nese ve znamení jedniček a trojek! 1. dubna vystoupíme na naší obligátní scéně v klubu Vagon. 3. dubna oslavíme již 8. narozeniny pražského Hard Rock Cafe. A když vedle sebe postavíte jedničku s trojkou, dostanete číslici 13 a sice 13. dubna nás čeká velké představení v Divadle Kalich! Tam chystáme jedinou českou zastávku v rámci našeho jarního evropského turné, během něhož navštívíme Dánsko, Švédsko, Španělsko, Finsko, Norsko a tedy Českou republiku! Moc se na Vás všechny těšíme. Jednotlivé koncerty postavíme tak, abyste si z každého odnesli své a náš playlist byl co nejrozmanitější. Je-li tedy libo kombo Queenie? We Will Rock You! 

Událost na FB 1.4. zde. Událost na FB 3.4. zde. Událost na FB 13.4. zde.

Queenie na TV NOVA v Chart Show

Včera jste měli možnost vidět Queenie v novém televizním programu TV NOVA – Chart Show. Kapela zde interpretovala píseň The Show Must Go On.

Skandinávie v pražském Divadle Kalich

Vážení přátelé, jak jste si již jistě mohli všimnou, je tu další koncert, který chystáme sami za sebe. Po vyprodaném představení v brněnském SONU a vyprodaném představení v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, jež se teprve uskuteční 25.2.2017, tu máme koncert v Praze v Divadle Kalich! Koncert je plánován na 13.4.2017 od 19:00 a bude součástí naší skandinávské tour. Uděláme si tedy odpočku do Prahy na tento zcela exkluzivní koncert, jelikož dramaturgii celého turné přeneseme právě do Kalichu. Rozsahem se bude jednat o největší koncert, který jsme v Praze doposud uskutečnili a plně při tom využijeme potenciálu divadelního prostředí a vybavení Divadla Kalich. Jako host koncertu vystoupí sopranistka Petra Alvarez, sólistka Národního divadla. Naši show definujeme jako koncertní divadlo a pro toto představení to platí dvojnásob! Nenechte si ujít.

Předprodej vstupenek zde.

Událost na Facebooku.

S uměním proti AIDS

Divácky úspěšný taneční muzikál Libora Vaculíka Freddie – The King of Queen mapuje životní a uměleckou dráhu zpěváka kapely Queen, Freddieho Mercuryho, který se stal jednou z nejznámějších obětí nemoci AIDS.

Divadlo J. K. Tyla věnuje reprízu 2. října prevenci a boji proti tomuto onemocnění a podpoří činnost nadačního fondu Pozitivní život. Po představení na Nové scéně bude následovat několik přídavků kapely QUEENIE a ve foyer si lidé budou moci prohlédnout výstavu fotografií. Bude zde také připravena autogramiáda představitelů titulních roli: Michaela Klucha, Richarda Ševčíka, Ivy Marešové a sopranistky Moniky Sommerové, která spolu s kapelou zazpívá slavný operní duet Barcelona. Celý večer bude budova Nového divadla nasvícena rudou barvou.

„Freddie Mercury by se letos dožil sedmdesáti let a zároveň uplynulo pětadvacet let od jeho úmrtí, proto jsme se rozhodli udělat reprízu něčím výjimečnou a zároveň pomoci dobré věci. Chceme vyjádřit podporu Nadačnímu fondu Pozitivní život, který se dlouhodobě věnuje prevenci a boji proti AIDS,“ říká umělecký tajemník divadla Michal Lieberzeit.

Od 27. září do 2. října bude ve foyer Nové scény umístěna výstava černobílých fotografií zachycujících běžný život lidí infikovaných virem HIV. Výstava je putovní a kromě Plzně byla k vidění v Praze, Mnichově a Zurichu. Kromě fotografií budou ve foyer umístěny informační tabule o již zmíněných pacientech, kteří dávají možnost nahlédnout do svého soukromí zasaženého zákeřnou nemocí. „Myslím, že Divadlo J. K. Tyla ohromně přispívá k prevenci a boji proti AIDS už tím, že má inscenaci o Freddiem Mercurym na repertoáru,“ oceňuje předseda správní rady nadačního fondu Miroslav Hlavatý. Záštitu nad akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček.

Obligátní charitativní koncert ku výročí narození Freddie Mercuryho

Freddie Mercury by 5. září 2016 oslavil kulaté 70. narozeniny. Již po čtvrté se 5. září sejdeme v pražském Hard Rock Café, abychom oslavili narozeniny a vůbec život tohoto velkolepého zpěváka. Opět velmi vítáme kníry, masky, kostýmy, zkrátka outfity ve stylu Mercuryho večírku :-) Jako každý rok i letos se tak přidáváme k celosvětové události „Freddie for a Day“, která se mimo jiné uskutečňuje v podnicích Hard Rock Cafe po celé planetě. Po vystoupení bude uskutečněna autogramiáda Queenie.

Vstupné je dobrovolné a bude poukázáno organizaci Mercury Phoenix Trust. Událost na Facebooku zde.

10 let Queenie - unikátní koncert s Československým komorním orchestrem Praha a Dětským sborem Brno

Letos v únoru uplynulo přesně 10 let od vzniku kapely Queenie. Děkujeme Vám všem, kteří jste nám svojí přízní dovolili ujít takový kus cesty! Těšíme se na další setkávání s Vámi a protože nám děláte radost, dovolili jsme si připravit unikátní koncert v prostorách nejmodernějšího klubu v České republice. 3.12.2016 spolu s Československým komorním orchestrem Praha a Dětským sborem Brno odehrajeme v brněnském SONO centru koncert s dalším rozměrem. Těšit se můžete na rockovou show i poněkud „vážnější“ podání..

Vstupenky k zakoupení v síti Goout.

Událost na Facebooku.

Michael Kluch v Nočním proudu Českého rozhlasu

Včerejší rozhovor s naším frontmanem si můžete poslechnout zde.

Live Forever Tour

I v letošním roce navštívíme naše skandinávské publikum. Při jarním turné půjde o Švédsko s Norskem, přičemž na podzim premiérově zavítáme do Dánska. Nejenom seveřané se mohou těšit na tuto naši koncertní koncepci, neboť v říjnu zavítáme na Slovensko (Košice, Žilina, Bratislava, Nitra).

Více informací naleznete v sekci Koncerty zde na webu.

Hard Rock Cafe a křest nové knihy o Freddie Mercurym!

1.12. uskutečníme náš tradiční charitativní koncert v pražském Hard Rock Cafe. Letos okořeněný o křest unikátní knihy o Freddieho životě, na nějž nabízí zcela nový pohled. Jmenuje se „Utajený život“. http://www.utajenyzivot.cz/

Na pódiu s námi opět vystoupí hosté a nebude chybět ani duet Barcelona. Vstupné dobrovolné (veškeré vybrané vstupné jde organizaci Freddie For A Day respektive Mercury Phoenix Trust).

Událost na FB zde.