Michael Kluch

Michael Kluch hostem Všechnopárty

V posledním období jste s Michaelem mohli číst nebo vidět několik desítek rozhovorů v médiích různého druhu, přičemž tento týden se již podruhé objevil v České televizi. Po pořadu 168 hodin přijal pozvání Karla Šípa do kultovní talk show Všechnopárty!

Že šlo o takto trochu jiný rozhovor se můžete přesvědčit sami na záznamu pod následujícím odkazem :-)

https://www.ceskatelevize.cz/…video/669735

Queenie v hlavní roli v nové show o Freddiem

V dubnu letošního roku představí Divadlo Radka Brzobohatého muzikálovou novinku Freddie, z pera režiséra Karla Janáka, která je inspirována životním příběhem jedné z největších hudebních ikon 20. století, jež si svým charizmatem a jedinečným hlasem podmanila celý svět. Řeč je o frontmanovi legendární kapely Queen Freddiem Mercurym, jehož genialita ho přivedla na vrchol slávy, ale i na cestu ke zkáze.

Queenie v této koncertní show byla nabídnuta hlavní role. Michael Kluch se představí v roli Freddieho a ostatní členové kapely ztvární zbytek skupiny Queen. Bude se jednat o kompletně živý hudební doprovod, což na české scéně není vždy samozřejmé, a postarají se o něj právě Queenie. V této jedinečné divadelní show dále zazáří například Jiří Korn, Rudolf Hrušínský mladší, Simona Postlerová a další přední muzikáloví herci.

Michael už nyní účinkuje v jiném představení věnovaném Freddie Mercurymu. Jedná se o taneční muzikál Freddie: The King of Queen, jež napsal Libor VaculíkVáclavem Koptou a Petrem Maláskem. Uvádí ho Divadlo J.K. TylaPlzni a Michael zde ztvárňuje taktéž roli Mercuryho. Nová inscenace Karla Janáka je ovšem koncipována jako muzikálové představení se všemi prvky, které k muzikálu patří.

Obsazení muzikálu Freddie: Freddie – Michael Kluch Manager – Jiří Korn/ Ernesto Čekan Novinář – Rudolf Hrušínský ml. Brian – Roman Říčař/ Roman Tomeš Prenter – Přemysl Pálek / Lukáš Kumpricht Moralistka – Simona Postlerová / Tereza Nekudová Mary – Romana Goščíková / Charlotte Doubravová

PREMIÉRA 14. a 15.dubna 2018 v Divadle Radka Brzobohatého v Praze

Vstupenky k zakoupení na stránkách Divadla Radka Brzobohatéhohttp://divadlorb.cz/…oar/freddie/

zdroje:

www.tyden.cz

www.expres.cz

www.aplausin.cz

www.musical.cz

www.blesk.cz

Horečku úterní noci zažil český Freddie Mercury Michael Kluch. Nadchl Hybernii.

V úterý 23. ledna 2018 vystoupil frontman Queenie Michael Kluch na benefičním galavečeru v divadle Hybernia po boku dalších 56 účinkujících. Ti v představení Horečka úterní noci podpořili Nadační fond Veroniky Kašákové, jehož posláním je umožnit dětem z dětských domovů žít poté, co z nich odejdou, plnohodnotný a kvalitní život.

Hybernii také vystoupili např. Václav Noid Bárta, Ondřej Ruml, Olga Lounová, Radka Fišarová, Anna Slováčková, Petr Kutheil, Ivana Korolová, Monika Sommerová, Tereza Vítů, Ema Katrovas a další.

Modelka Veronika Kašáková pro svůj fond získala díky dobročinné akci neuvěřitelných 200 000 korun a příspěvek 1 000 000 korun od firmy Oriflame.


Převzato z http://www.aplausin.cz:

Horečku úterní noci zažil český Freddie Mercury Michael Kluch. Jeho vystoupení nadchlo Hybernii, ale i ostatní účinkující

Vypalovačky od skupiny Queen si na benefičním koncertě Horečka úterní noci v pražské Hybernii střihl Michael Kluch, který se zhostil své role Freddiho Mercuryho velmi svědomitě a sklidil za svůj výkon nejhlasitější aplaus. Duet Barcelona pak zazpíval s mladou zpěvačkou Emou Katrovas, která přes svou drobnou konstituci ovládla sál mohutným hlasem.

Je moc hezké, že všichni tihle lidé, kteří tady účinkují, zpívají zadarmo. Dobré je i to, že se představení koná úspěšně už potřetí, předtím bylo v Mostě dvakrát vyprodáno. Zajímavé je na tomto projektu i to, že se v něm kombinuje muzikál, kde se odehrává příběh, a do toho jsou zasazeny písně,“ referoval český Freddie a dodal: „Jsme rádi, že se tady všichni sejdeme. Za tu dobu jsme se všichni skamarádili a panuje tu uvolněná atmosféra.

Na výkon kolegy Klucha byl hodně zvědavý i zpěvák a muzikant Ondřej Ruml: „Největší zážitek je pro mě slyšet Michaela Klucha. Zasvěcení samozřejmě vědí, ale pro ty, kteří nevědí, tak bych rád na něj upozornil, protože to je člověk, který se zabývá revivalem Freddiho Mercuryho a je podle mě jeden z nejlepších na světě. Troufám si říct, že jsem nic podobného neviděl. On skutečně i trochu vypadá jako Freddie, sice nemá tolik výrazný předkus, ale má ten knír, umí se i pohybovat jako on a hlavně i v jeho hlase je cítit Freddie Mercury,“ řekl zpěvák, jenž sám patří mezi fanoušky kapely Queen.

Odkaz na původní článek: http://www.aplausin.cz/…ucinkujici-/

Queenie na Českém rozhlase v živé talkshow Aleše Cibulky "Tobogan"

Na sobotu 25.11. od 11:00 jsme přijali pozvání Českého rozhlasu Dvojka do živě vysílané talkshow Aleše Cibulky „Tobogan“. V pořadu s podtitulem „O revivalech – těch nejlepších!“ se budete moci setkat s naším zpěvákem Michaelem Kluchem.

Pořad je možno navštívit i živě ve studiu, nicméně vstupenky jsou již vyprodány. Doufáme tedy, že si nás před sobotním polednem nezapomenete naladit ;-)

http://www.rozhlas.cz/dvojka/tobogan/

S uměním proti AIDS

Divácky úspěšný taneční muzikál Libora Vaculíka Freddie – The King of Queen mapuje životní a uměleckou dráhu zpěváka kapely Queen, Freddieho Mercuryho, který se stal jednou z nejznámějších obětí nemoci AIDS.

Divadlo J. K. Tyla věnuje reprízu 2. října prevenci a boji proti tomuto onemocnění a podpoří činnost nadačního fondu Pozitivní život. Po představení na Nové scéně bude následovat několik přídavků kapely QUEENIE a ve foyer si lidé budou moci prohlédnout výstavu fotografií. Bude zde také připravena autogramiáda představitelů titulních roli: Michaela Klucha, Richarda Ševčíka, Ivy Marešové a sopranistky Moniky Sommerové, která spolu s kapelou zazpívá slavný operní duet Barcelona. Celý večer bude budova Nového divadla nasvícena rudou barvou.

„Freddie Mercury by se letos dožil sedmdesáti let a zároveň uplynulo pětadvacet let od jeho úmrtí, proto jsme se rozhodli udělat reprízu něčím výjimečnou a zároveň pomoci dobré věci. Chceme vyjádřit podporu Nadačnímu fondu Pozitivní život, který se dlouhodobě věnuje prevenci a boji proti AIDS,“ říká umělecký tajemník divadla Michal Lieberzeit.

Od 27. září do 2. října bude ve foyer Nové scény umístěna výstava černobílých fotografií zachycujících běžný život lidí infikovaných virem HIV. Výstava je putovní a kromě Plzně byla k vidění v Praze, Mnichově a Zurichu. Kromě fotografií budou ve foyer umístěny informační tabule o již zmíněných pacientech, kteří dávají možnost nahlédnout do svého soukromí zasaženého zákeřnou nemocí. „Myslím, že Divadlo J. K. Tyla ohromně přispívá k prevenci a boji proti AIDS už tím, že má inscenaci o Freddiem Mercurym na repertoáru,“ oceňuje předseda správní rady nadačního fondu Miroslav Hlavatý. Záštitu nad akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček.

Michael Kluch v Nočním proudu Českého rozhlasu

Včerejší rozhovor s naším frontmanem si můžete poslechnout zde.

Michael Kluch pro největší český muzikálový server Musical.cz

Náš zpěvák Michael Kluch nejen o sobě v rozhovoru pro Musical.cz.

„Předně bych chtěl říci, že naši kapelu ani revivalem nenazýváme. To, co děláme, je hudební divadlo. Máme autentické nástroje, písně hrajeme v původních tóninách, nosíme dobové kostýmy a na jevišti jsme každý ve své roli. Nejde o imitaci, my jednoduše hrajeme Queen. Troufám si tvrdit, že díky takovéto filozofii jsme úspěšní a proto to řeknu přesně naopak – díky mé kapele jsem svobodný, protože kapela je nejen mým primárním příjmem, ale také dělám opravdu to, co mě baví, a můžu si vybírat, čím se budu bavit dál. Jak jsem již předeslal, o peníze nám nikdy prvoplánově nešlo a pakliže vstupujete do něčeho s čistou energií, to ostatní se už jenom nabaluje. Jsme absolutně nezávislí, nikdo nás nevyrobil, sami jsme svým pánem a to je to, co mě strašně baví.“ 

Celý rozhovor si můžete přečíst zde: http://www.musical.cz/…vna-v-kapse/

Osobní tajemník Freddieho Mercuryho navštívil představení v plzeňském divadle

Včerejší představení muzikálu Divadla J.K.Tyla v Plzni, jež mapuje život Freddie Mercuryho a v němž titulní roli ztvárňuje náš zpěvák Michael Kluch, navštívil Freddieho osobní tajmeník pan Peter Freestone. Stejně jako dubnová představení jsou i všechna květnová představení již vyprodaná. „Freddie: The King of Queen“ se ale vrátí od září v nové sezóně a v novém divadle. http://plzensky.denik.cz/…adle-20.html

Rozhovor s Michaelem pro ČT24

15.3.2014 byl náš zpěvák Michael Kluch zpovídán živě ve Studiu 6 ČT24.

Na 10 minutový rozhovor se můžete podívat zde na našem youtube kanálu anebo přímo v archivu České Televize zde.

Píše se muzikál o Freddie Mercurym - náš zpěvák u toho!

V plzeňském divadle J.K.Tyla se zrodila myšlenka související s životem Freddie Mercuryho a jeho zhudebněním. ANO! V České republice vzniká taneční muzikál mapující život a kariéru této rockové legendy, na jehož tvorbě se podílí špičky oboru a osvědčené trio: Libor Vaculík – Petr Malásek – Václav Kopta. Do hlavní role byl obsazen náš zpěvák Michael Kluch, jehož tanečním protějškem bude sólista plzeňského baletu Richard Ševčík.

Čtrnáct let po premiéře svého nejúspěšnějšího opusu Edith – vrabčák z předměstí, který je dosud na repertoáru plzeňského divadla, zpracoval Libor Vaculík na stejném principu a s osvědčeným autorským týmem příběh legendy 80. let, vůdčí postavy jedné z nejslavnějších rockových formací, skupiny Queen.

Retrospektivně komponované hudebně-taneční drama v úvodu přivede na scénu Freddieho Mercuryho na samém sklonku jeho dnů, aby před jeho už dovnitř obráceným zrakem odvinulo celý příběh právě končícího života, se všemi jeho vzestupy i pády.

Hudebním východiskem se pro libretistu, choreografa a režiséra Libora Vaculíka stala koláž z produkce skupiny Queen, Arvo Pärta a Petra Maláska. Autorem písňových textů je Václav Kopta, scénu vytvořil Martin Černý, návrhy kostýmů Roman Šolc.

Facebook: http://www.facebook.com/…eKingOfQueen

http://youtu.be/IdP9PfUtpsM

Světová premiéra 15. března 2014 v Komorním divadle. http://www.djkt-plzen.cz/…/2014/balet/#…