Novinky

V Brně ožila scéna kapely Queen

Strhující koncert kapely Queenie v pátek zažila po strop naplněná brněnská hala Sono. Během show si fanoušci kromě hudby užili i jedinečné pódium. To jako by z oka vypadlo kulisám z klipu The Miracle od Queen. Díky perfektní kombinaci hudební i vizuální složky se koncert nesl v úžasné atmosféře.„Letos za sebou máme již 150 koncertů v 17 zemích světa. Sono pro nás byl koncert roku, takové shrnutí. Chtěli jsme, aby si diváci odnesli jedinečný zážitek, a to se povedlo. Před dvěma lety jsme tu realizovali vyprodaný koncert s Československým komorním orchestrem Praha a Dětským sborem Brno. Přáli jsme si přinést něco nového, a proto jsme navrhli stage odpovídající scéně Queen, která se k tak jedinečnému vystoupení hodí,“ uvedl frontman kapely Michael Kluch.Kapela Queenie – world Queen tribute band reprezentuje absolutní špičku svého žánru. Ve vyprodaném brněnském Sonu se o tom mohlo přesvědčit přes tisíc diváků. Kapela odehrála dvouhodinový koncert, na kterém ovace fanoušků nebraly konce. Celá show vygradovala skladbou Barcelona, při níž se ke Queenie přidala sólistka Národního divadla Petra Alvarez. Potom si fanoušci ještě vyžádali další tři skladby. We Will Rock You, Friends Will Be Friends a We Are The Champions už zpívala jednohlasně celá hala.Koncert byl vyprodán už od konce léta a kvůli neutuchajícímu zájmu se kapela rozhodla příští rok udělat v Sonu hned dvě vystoupení, která se uskuteční 5. a 6. prosince 2019. Mimo to Queenie dorazí do dalších českých měst a také do mnoha zahraničních. Kromě jarního a podzimního skandinávského turné přijala skupina pozvání na šňůru po Střední Americe, která započne 20. dubna 2019 v Kostarice, tedy přesně 27 let od uskutečnění vzpomínkového koncertu k poctě Freddie Mercuryho v londýnském Wembley.

Queenie v hlavní roli v nové show o Freddiem

V dubnu letošního roku představí Divadlo Radka Brzobohatého muzikálovou novinku Freddie, z pera režiséra Karla Janáka, která je inspirována životním příběhem jedné z největších hudebních ikon 20. století, jež si svým charizmatem a jedinečným hlasem podmanila celý svět. Řeč je o frontmanovi legendární kapely Queen Freddiem Mercurym, jehož genialita ho přivedla na vrchol slávy, ale i na cestu ke zkáze.

Queenie v této koncertní show byla nabídnuta hlavní role. Michael Kluch se představí v roli Freddieho a ostatní členové kapely ztvární zbytek skupiny Queen. Bude se jednat o kompletně živý hudební doprovod, což na české scéně není vždy samozřejmé, a postarají se o něj právě Queenie. V této jedinečné divadelní show dále zazáří například Jiří Korn, Rudolf Hrušínský mladší, Simona Postlerová a další přední muzikáloví herci.

Michael už nyní účinkuje v jiném představení věnovaném Freddie Mercurymu. Jedná se o taneční muzikál Freddie: The King of Queen, jež napsal Libor VaculíkVáclavem Koptou a Petrem Maláskem. Uvádí ho Divadlo J.K. TylaPlzni a Michael zde ztvárňuje taktéž roli Mercuryho. Nová inscenace Karla Janáka je ovšem koncipována jako muzikálové představení se všemi prvky, které k muzikálu patří.

Obsazení muzikálu Freddie: Freddie – Michael Kluch Manager – Jiří Korn/ Ernesto Čekan Novinář – Rudolf Hrušínský ml. Brian – Roman Říčař/ Roman Tomeš Prenter – Přemysl Pálek / Lukáš Kumpricht Moralistka – Simona Postlerová / Tereza Nekudová Mary – Romana Goščíková / Charlotte Doubravová

PREMIÉRA 14. a 15.dubna 2018 v Divadle Radka Brzobohatého v Praze

Vstupenky k zakoupení na stránkách Divadla Radka Brzobohatéhohttp://divadlorb.cz/…oar/freddie/

zdroje:

www.tyden.cz

www.expres.cz

www.aplausin.cz

www.musical.cz

www.blesk.cz

Queenie opět v brněnském SONO centru!

Po dlouhém očekávání se toto divácky oblíbené hudební uskupení opět vrací do brněnského SONO centra, aby navázalo na vyprodané vystoupení, jež zde před dvěma lety premiérově uskutečnilo. Letošní koncert ponese atributy podzimního skandinávského turné kapely. Kromě toho tentokrát Queenie do Brna přivezou pódiovou konstrukci a show ve stylu klubových koncertů Queen, kterou nazvali pojmem „QUEEN RELIVED“.

Diváci se mohou těšit i na speciálního hosta, jímž bude sopranistka Petra Alvarez, sólistka Národního divadla.

Událost na FB zde.

Vstupenky k zakoupení v síti GoOut.cz zde.

Horečku úterní noci zažil český Freddie Mercury Michael Kluch. Nadchl Hybernii.

V úterý 23. ledna 2018 vystoupil frontman Queenie Michael Kluch na benefičním galavečeru v divadle Hybernia po boku dalších 56 účinkujících. Ti v představení Horečka úterní noci podpořili Nadační fond Veroniky Kašákové, jehož posláním je umožnit dětem z dětských domovů žít poté, co z nich odejdou, plnohodnotný a kvalitní život.

Hybernii také vystoupili např. Václav Noid Bárta, Ondřej Ruml, Olga Lounová, Radka Fišarová, Anna Slováčková, Petr Kutheil, Ivana Korolová, Monika Sommerová, Tereza Vítů, Ema Katrovas a další.

Modelka Veronika Kašáková pro svůj fond získala díky dobročinné akci neuvěřitelných 200 000 korun a příspěvek 1 000 000 korun od firmy Oriflame.


Převzato z http://www.aplausin.cz:

Horečku úterní noci zažil český Freddie Mercury Michael Kluch. Jeho vystoupení nadchlo Hybernii, ale i ostatní účinkující

Vypalovačky od skupiny Queen si na benefičním koncertě Horečka úterní noci v pražské Hybernii střihl Michael Kluch, který se zhostil své role Freddiho Mercuryho velmi svědomitě a sklidil za svůj výkon nejhlasitější aplaus. Duet Barcelona pak zazpíval s mladou zpěvačkou Emou Katrovas, která přes svou drobnou konstituci ovládla sál mohutným hlasem.

Je moc hezké, že všichni tihle lidé, kteří tady účinkují, zpívají zadarmo. Dobré je i to, že se představení koná úspěšně už potřetí, předtím bylo v Mostě dvakrát vyprodáno. Zajímavé je na tomto projektu i to, že se v něm kombinuje muzikál, kde se odehrává příběh, a do toho jsou zasazeny písně,“ referoval český Freddie a dodal: „Jsme rádi, že se tady všichni sejdeme. Za tu dobu jsme se všichni skamarádili a panuje tu uvolněná atmosféra.

Na výkon kolegy Klucha byl hodně zvědavý i zpěvák a muzikant Ondřej Ruml: „Největší zážitek je pro mě slyšet Michaela Klucha. Zasvěcení samozřejmě vědí, ale pro ty, kteří nevědí, tak bych rád na něj upozornil, protože to je člověk, který se zabývá revivalem Freddiho Mercuryho a je podle mě jeden z nejlepších na světě. Troufám si říct, že jsem nic podobného neviděl. On skutečně i trochu vypadá jako Freddie, sice nemá tolik výrazný předkus, ale má ten knír, umí se i pohybovat jako on a hlavně i v jeho hlase je cítit Freddie Mercury,“ řekl zpěvák, jenž sám patří mezi fanoušky kapely Queen.

Odkaz na původní článek: http://www.aplausin.cz/…ucinkujici-/

Novoroční párty v největším pokerovém kasinu Evropy

31.12.2017 byli Queenie hosty galavečera ku příležitosti oslav příchodu nového roku. Na událost, která se uskutečnila v největším evropském pokerovém kasinu v Rozvadově, přijali pozvání od Karla Vágnera, a po boku legendárních britských Smokie, Karla Gotta, Michala Davida nebo Mistra Kalinky, sólisty Vadima Ananěva, přivítali rok 2018.

http://www.ahaonline.cz/…a-konte.html

VYPRODÁNO: Barcelona - Palau de la Música Catalana

Již po druhé v tomto roce kapela Queenie vyprodala významný koncertní sál, který se nachází v samém srdci Barcelony. Z této sto let staré kulturní památky UNESCO odcházelo 1200 natěšených diváků s uspokojením ve tváři a s příslibem dalšího koncertu.

Queenie v následujících dnech čeká ještě několik dalších vystoupení ve Španělsku a Portugalsku.

Skvělý pátek v Divadle Kalich!

24. listopadu 2017 jsme se s Vámi potěšili při vyprodaném vystoupení v pražském Divadle Kalich! Moc děkujeme za Vaši návštěvu, které si ceníme i proto, že v tento den uplynulo přesně 26 let od odchodu Freddie Mercuryho do hudebního nebe a společně jsme tedy tímto koncertem mohli jeho život oslavit.

Máme velikou radost, protože jsme Vám poprvé představili novou koncepci jeviště inspirovanou klubovými koncerty Queen, jež nově obsahuje vlastní elevaci a světelnou stěnu, od níž si slibujeme ještě větší zážitek pro Vás diváky. Ale nenechte se mýlit – je to skvělý zážitek i pro nás!

Netrpělivě očekáváme 4. prosince 2017, kdy v tomtéž divadle uskutečníme pro velký zájem přidaný druhý koncert a nové jeviště nebude chybět. Abychom se ale neopakovali, pro prosincovou show jsme se rozhodli obměnit dramaturgii a zařadit některé jiné písně, aby si na své přišli i ti, kteří by naše vystoupení v Kalichu chtěli navštívit dvakrát. Svou přítomností nás na jevišti opět poctí sólistka Národního divadla – paní Petra Alvarez.

Posledních pár desítek vstupenek je ještě k zakoupení na stránkách Divadla Kalich zde.

Facebook událost

Queenie na Českém rozhlase v živé talkshow Aleše Cibulky "Tobogan"

Na sobotu 25.11. od 11:00 jsme přijali pozvání Českého rozhlasu Dvojka do živě vysílané talkshow Aleše Cibulky „Tobogan“. V pořadu s podtitulem „O revivalech – těch nejlepších!“ se budete moci setkat s naším zpěvákem Michaelem Kluchem.

Pořad je možno navštívit i živě ve studiu, nicméně vstupenky jsou již vyprodány. Doufáme tedy, že si nás před sobotním polednem nezapomenete naladit ;-)

http://www.rozhlas.cz/dvojka/tobogan/

Přelom roku ve Španělsku

Po úspěšné dubnové návštěvě Španělska, se Queenie ke konci roku na jihozápad Evropy vrací, a spolu s jedním koncertem v Portugalsku zde odehrají dalších 8 představení.

Web po rekonstrukci

V posledním měsíci náš web prošel nemalou rekonstrukcí. Nový design a veškeré responzivní vlastnosti web Queenie.cz získal již v roce minulém a nyní přišel na řadu jeho obsah.

Odstraněny byly některé jazykové mutace, přičemž web je nyní pouze v angličtině a češtině. Můžeme tak garantovat pružnost překladů na našem „Blogu“ a navíc je vše nyní 100% přeloženo.

Na své si tak přijdou i fanoušci mimo ČR hovořící anglicky a kromě aktualizované sekce „Interpretace Queen“ nám velikou radost udělaly vlaječky v sekci „Koncerty“ :-) Také se Vám líbí?