Revoluce v našem odposlechovém systému


Novinky

Dnes jsme u nás započali novou technologickou revoluci. Již nás přestalo bavit být závislými, rozhodli jsme se tedy, že se osamostatníme! :-) Řeč je o monitorovacím systému, který je pro každého muzikanta velmi důležitý, neboť právě díky němu na pódiu slyší, co hraje on i jeho parťáci.

Abyste rozuměli, nejběžnější formou monitoringu jsou "reprobedny" (tzv. monitory) "ležící" před každým muzikantem. Muzikant si řekne, co a v jakém poměru chce z beden slyšet (zpěvy, klávesy, kytary, .....) a zvukař mu to tam od mixážního pultu pošle. Jde ale o velmi nepohodlné řešení, protože v závislosti na změně podmínek mezi zvukovou zkouškou před koncertem a mezi samotným vystoupením (např. prázdný sál na zvukovce vs. plný sál při vystoupení, jiná hlasitost výstupu zvuku do sálu z hlavních beden, akustika sálu, atp..), slyší muzikant v průběhu show úplně něco jiného (v horším případě neslyší nic), než si na zvukovce připravil. Hodně z toho jsme již emliminovali před dvěma lety, kdy jsme začali používat In-Ear systém - odposlechový systém ne z monitoru, ale přes vysílačku ze "špuntových" sluchátek rovnou do uší. Přesto jsme nebyli stále spokojeni, protože ne vždy byla technika v takovém stavu, aby zaručila přenos zvuku tak, jak bychom si představovali (např. barva zvuku, nastavení ekvalizéru atd..), ALE především! VŽDY jsme museli procházet tím stejným procesem a to před každým koncertem nazvučit a spolehnout se, že nám to tak v uších "vydrží" a bude to dobré. Když nevydrží, musí se dát posunky k mixáku pokyn ke změně. Tomu je ale konec :-)

Díky technologii americké firmy MOVEK si slibujeme absolutní volnost a svobodu, neb každý z nás si bude moci sám regulovat, co a jak ve svých uších nechá znít :-)

Co z toho plyne pro vás? Spokojenější muzikanti, větší přesnost a razantně kratší zvukovky (jen to zapojíme a vše je již v paměti). Samozřejmě - zvuk do sálu se musí dělat vždy. Toto se týká pouze monitoringu.

Poprvé nás s tímto bude moci slyšet snad už 29.11. ve Vagonu! Ještě před Vánoci jsme si udělali Ježíška a TĚŠÍME SE NA TO! http://www.mymixaudio.com


Na sociálních sítích