Biografie

Založení Queenie

Kapela Queenie datuje své založení na den 2. února 2006, kdy se poprvé sešla v plné sestavě. Už od jejího vzniku byl kladen velký důraz na co nejautentičtější vizuální a hudební nastudování svých vzorů Queen. Jedním z hlavních aspektů této filosofie je pak skutečnost, že Queenie ztvárňují všechny písně 100% živě a v původních tóninách - pravidlo, kterým se řídí dodnes.

Zakládajícími členy byli frontman a zpěvák Michael Kluch a bubeník Michal Novák.

První vystoupení ve Vagonu

V roce 2007, konkrétně 7. října, vystoupili Queenie poprvé v pražském klubu Vagon. Započala tak více než desetiletá éra, kdy Queenie na tomto známém a osobitém místě koncertovali pravidelně každý měsíc a Vagon Music Pub & Club se tak stal jejich domovskou scénou.

Martin Binhack přichází do Queenie

V květnu roku 2008 nastupuje do kapely Queenie na pozici baskytaristy Martin Binhack.

Freddie Mercury Montreux Memorial Day

Na den 6. září 2008 byli Queenie pozváni panem Peterem Freestonem, dlouholetým osobním asistentem Freddie Mercuryho, aby vystoupili jako hlavní kapela v rámci akce Freddie Mercury Montreux Memorial Day - jednoho z nevýznamnějších světových setkání fanoušků Queen a Freddie Mercuryho. Queenie byli historicky první Queen tribute kapelou z České i Slovenské republiky, která na této akci vystoupila.

Česko Slovensko má TALENT

Na podzim roku 2010 se kapela Queenie zúčastnila prvního ročníku soutěže Česko Slovensko má TALENT na FTV PRIMA a TV JOJ, kde postoupila až do živě přenášeného semifinále mezi 56 zbývajících soutěžících z více než 5 500 přihlášených.

Natočení prvního DVD

Dne 19. listopadu 2011 zaznamenala kapela Queenie své živé vystoupení v pražském KD Mlejn, které poté vyšlo pod názvem "Celebration Of One Life" na DVD. Jako host zde zazpívala operní pěvkyně Tereza Mátlová spolu s Queenie duet Barcelona. Celý koncert se konal v rámci fanouškovské akce Vzpomínka na Queen, kde se mimo jiné Queenie setkali se sestrou Freddie Mercuryho - paní Kashmirou Cooke.

Queenie a olympijský Leuven

Dne 16. února 2012 vystoupili Queenie v belgickém městě Leuven (Lovaň) v rámci propagace Letních olympijských her spolu s belgickými sportovními reprezentanty.

Rudy Neumann přichází do Queenie

V září roku 2014 nastupuje do kapely Queenie na pozici kytaristy Rudy Neumann, mimo jiné jeden ze zakládajících členů skupiny Dymytry.

Queenie ve Skandinávii

Queenie slaví velké úspěchy na svých každoročních pravidelných turné po Skandinávii. Speciální událost proběhla 27. března 2015 ve Švédsku, kde Queenie zahráli pro vyprodaný slavný historický koncertní sál v Aule Uppsalské univerzity. Na tomto místě se do té doby odehrál poslední rockový koncert v roce 1969, kdy sem zavítali Led Zeppelin.

Následující den předvedli svou show Queenie opět před vyprodaným hledištěm, a to ve Stockholmu v klubu Tyrol, kam pravidelně jezdí vystupovat hvězdy z celého světa (pro příklad v minulosti Tom Jones, Tarja Turunen, skupina Kansas a mnozí další). Zajímavostí je, že je s klubem Tyrol úzce spjatý Björn Ulvaeus, člen skupiny ABBA, pod jehož patronátem zde probíhala show "Mamma Mia! the Party". Součástí komplexu je také muzeum skupiny ABBA. Tyrol se následně stal jednou z pravidelných zastávek skupiny Queenie.

Queenie navazují spolupráci s Petrou Alvarez

Na počátku roku 2016 započala dlouhodobá spolupráce s přední českou sopranistkou paní Petrou Alvarez, sólistkou Národního divadla v Praze a také držitelkou ceny Thálie v kategorii opera. Stalo se tak poprvé na 4. reprezentačním plese Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně, kde paní Alvarez spolu s Queenie vystoupila s písní Barcelona. Petra Alvarez se od té doby stává pravidelným milým hostem a význačným obohacením koncertů.

Michal David přichází do Queenie

V březnu roku 2016 nastupuje na post klávesisty Michal David. Ostřílený hudebník, který v minulosti účinkoval v S.L.S. Leška Semelky, Prototypu Dalibora Jandy, legendárním Mefistu a v nesčetně dalších uskupeních.

Petr Baláš přichází do Queenie

V dubnu roku 2017 přichází na bubenický post Petr "Bali" Baláš, známý z působení v kapelách LOLA, Popcorn Drama, jihočeské inscenace Jesus Christ Superstar a dalších projektů.

Oslava narozenin královny Alžběty II.

Dne 21. června roku 2017 se Queenie dostalo významné pocty zahrát na oficiální oslavě 91. narozenin Jejího Veličenstva královny Alžběty II. Pozvání bylo přijato od Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze.

Vyprodáno v Palau de la Música Catalana

Queenie zaznamenávají velké ohlasy také u španělského publika, kam se opakovaně vrací na turné. V Barceloně během roku 2017 hned dvakrát vyprodali katalánský kulturní svatostánek Palau de la Música Catalana - významnou historickou památku, která je od roku 1997 na seznamu UNESCO.

Queenie ve Vietnamu

V březnu roku 2018 zahráli Queenie v dalekém Vietnamu ku příležitosti velkolepého otevření prvního soukromého yacht klubu v této zemi.

Muzikál Freddie

Dne 14. dubna 2018 proběhla slavnostní premiéra muzikálového představení Freddie v Divadle Radka Brzobohatého v Praze. Autorské dílo z pera režiséra Karla Janáka volně mapuje životní osudy Freddie Mercuryho. Kapela Queenie zde ztvárnila hlavní úlohu jednotlivých členů skupiny Queen, přičemž toto dvouapůlhodinové představení živě hudebně doprovází. Vedle Queenie se dalších rolí zhostili například Jiří Korn, Simona Postlerová nebo Rudolf Hrušínský nejml. Michael Kluch byl za své výkony v roli Freddie Mercuryho oceněn úzkou nominací na cenu Thálie v kategorii muzikál.

Rekordní vyprodání Madam Felle

V září roku 2018 skupina Queenie vytvořila rekord v rychlosti prodeje lístků ve věhlasném norském klubu Madam Felle ve městě Bergen. Podařilo se tak předstihnout slavné umělce - byli jimi například Graham Bonnet (Rainbow, Alcatrazz), Joe Lynn Turner (Rainbow, Deep Purple), Nick Moss, Dan Baird, The Posies nebo také norský významný hudebník a místní rodák Jan Eggum.

Montreux Jazz Festival

V červenci roku 2019 vystoupili Queenie na věhlasném Montreux Jazz Festival ve Švýcarsku vedle hvězd, jakými jsou Elton John, Sting, Tom Jones, Janet Jackson, Bobby McFerrin, ZZ Top, Slash nebo Quincy Jones. Festival byl založen v roce 1967 a navštíví jej každoročně okolo 250 000 diváků. Queenie se stali vůbec prvním českým interpretem, který na tomto festivalu účinkoval, a to navíc jako hlavní kapela na nově otevřeném "plujícím" pódiu Rock Boat.

Queenie na Maledivách

Za celou svou historii Queenie procestovali se svými koncerty velké množství zemí, včetně těch mimoevropských. V rámci oslav silvestra roku 2019 byli Queenie pozváni do skutečně velmi vzdálené destinace - na souostroví Maledivy. Dne 3. ledna 2020 si tak poprvé vyzkoušeli, jaké je to vystupovat přímo na rovníku.

Queenie mají vlastní pivo

Od léta 2020 mají Queenie svou značku piva stejnojmenného názvu. Myšlenka se zrodila v hlavě majitele pivovaru Panaczech pana Ondřeje Vrkoče, který následně oslovil kapelu a svého vrchního sládka pana Davida Nedomu. Společně pak vytvořili toto speciální 10° pivo, pro jehož výrobu jsou kombinovány tradiční anglické a tradiční české postupy a ingredience. Vzniká tak spodně kvašené pivo s atributy svrchně kvašeného piva typu ALE s plzeňskými kvasnicemi, žateckým chmelem, anglickými slady a s královsky zlatavou barvou. Pivo svými unikátními vlastnostmi odráží blízkost České republiky a Spojeného království, stejně jako v případě Queenie.

The Show Must Go Home

Během vrcholící celosvětové pandemie, kdy po většinu času nebylo možné pořádat koncerty, kdy i samotný mamutí projekt Queen Relived v pražské O2 areně musel být opakovaně odložen, se Queenie rozhodli, že dne 9. dubna 2021 odehrají pro své fanoušky speciální online koncert. Byla pronajata velká hala, zde instalována část plánované scény pro megashow Queen Relived, do akce byl povolán rozsáhlý tým kameramanů, zvukařů a osvětlovačů. Vše bylo připraveno tak, aby diváci získali co nejlepší možný pocit, že se na koncertě nacházejí spolu s Queenie. Součástí přenosu byly i vhledy do zákulisí s frontmanem Michaelem Kluchem jako průvodcem. Překvapením koncertu pak bylo vystoupení pana Leoše Mareše za doprovodu Queenie. Byla to zároveň milá vzpomínka na velkolepé koncerty Leoše Mareše v O2 areně v roce 2019, kam byli naopak Queenie pozváni zahrát jako hosté. Celý záznam online koncertu následně vyšel na DVD a Blu-ray discích pod názvem "The Show Must Go Home".

Queen Relived

V září roku 2021 uskutečnili Queenie ve vlastní produkci v pražské O2 areně tři zcela vyprodané megashow pod názvem Queen Relived. Zaplněná hala byla tři dny po sobě svědkem velkolepého audiovizuálního zážitku světových měřítek. Šokující pyrotechnické efekty, neuvěřitelně ostrý obraz největší LCD obrazovky, která se kdy v O2 areně použila, rozměrné a členité zlatočerné pódium, ze kterého přes vypouklé mosty vybíhají dvě protínající se mola. K tomu nadstandardní světelné prvky, spolu se čtyřmi několikatunovými světelnými bloky, které se vznášejí, rotují a naklánějí nad pódiem, vytvářejí nezapomenutelnou hru světel a barev. Z pátého světelného bloku se vysouvá klavír se schůdky a spolu s frontmanem létá nad hlavami diváků přes polovinu arény. Toto je pouze letmý popis výpravné scény z dílny světově uznávaného stage designera Martin Hrušky, která poskytla nádhernou kulisu těmto přes dvě hodiny trvajícím koncertům plných hitů skupiny Queen.

Bohemian Symphony

V únoru 2022 proběhly v Ostravě v Multifunkční aule Gong dva neobyčejné koncerty, kdy se Queenie spojili s Janáčkovou filharmonií Ostrava a Koncertním sborem Permoník. Na pódiu se tak v jednu chvíli ocitlo okolo 150 účinkujících, kteří společně vytvořili ojedinělé představení nejvyšších kvalit pod názvem Bohemian Symphony. Aranžmá pro orchestr a sbor napsal Jan Lstibůrek, orchestr řídil dirigent Jan Kučera.

Queen Relived II

Po enormním úspěchu v roce 2021 se Queenie rozhodli navázat dalšími dvěma megashow Queen Relived v červnu 2023, opět v pražské O2 areně a opět zcela vyprodanými. Koncepce bombastického představení byla zachována, aktualizována a rozšířena o nové vizuální prvky. Za přepracováním stage designu stál Radek Havlíček a jeho agentura Pink Panther. Spolu s Queenie vystoupili také hosté - operní diva Petra Alvarez, zpěvák Ondřej Ruml a pěvecký sbor Maranatha Gospel Choir.

Úspěchy v Beneluxu

Počátky pravidelných turné po zemích Beneluxu sahají do roku 2017 a vždy měly nádech výjimečnosti díky tomu, že Queenie jsou zde doprovázeni velkým symfonických orchestrem a vystupují výhradně ve významných auditoriích. V tomto spojení s orchestrem tím spíše nikdy nesmí chybět skladba Barcelona. Během těchto turné ji spolu s frontmanem Michaelem Kluchem v duetu zpívá paní Karen Vermeiren - belgická operní pěvkyně, která se zpěvu učila u samotné originální interpretky Montserrat Caballé a získala i její přímé požehnání tuto skladbu spolu s Queenie vykonávat.

K jednomu z vrcholů působení na půdě Belgie došlo 23. září 2023 v Bruselu, kde Queenie vyprodali ING Arenu s kapacitou 15 000 diváků. Dokazují tak, že se svou show umí vyprodávat haly i mimo hranice České republiky.

V hlavní roli

Michael Kluch

alias Freddie Mercury

Svůj obor definují jako koncertní divadlo a ve své kariéře uskutečnili přes tisíc koncertů po několika kontinentech. Za muzikál FREDDIE Karla Janáka v Divadle Radka Brzobohatého, s QUEENIE v hlavní roli, byl leader Michael Kluch oceněn nominací na cenu Thálie. S velkou pokorou přijali pozvání vystoupit na oficiální narozeninové oslavě královny Alžběty II. a diváci si je mohou pamatovat z živých přenosů coby semifinalisty Česko Slovensko má talent.

Zobrazit více

Klávesy

Michal David

alias Spike Edney

Zobrazit více

Bicí nástroje

Petr "Bali" Baláš

alias Roger Taylor

Zobrazit více

Elektrická kytara

Rudy Neumann

alias Brian May

Zobrazit více

Basová kytara

Martin Binhack

alias John Deacon

Zobrazit více

Na sociálních sítích