S uměním proti AIDS


Novinky

Michael Kluch

Divácky úspěšný taneční muzikál Libora Vaculíka Freddie – The King of Queen mapuje životní a uměleckou dráhu zpěváka kapely Queen, Freddieho Mercuryho, který se stal jednou z nejznámějších obětí nemoci AIDS.

Divadlo J. K. Tyla věnuje reprízu 2. října prevenci a boji proti tomuto onemocnění a podpoří činnost nadačního fondu Pozitivní život. Po představení na Nové scéně bude následovat několik přídavků kapely QUEENIE a ve foyer si lidé budou moci prohlédnout výstavu fotografií. Bude zde také připravena autogramiáda představitelů titulních roli: Michaela Klucha, Richarda Ševčíka, Ivy Marešové a sopranistky Moniky Sommerové, která spolu s kapelou zazpívá slavný operní duet Barcelona. Celý večer bude budova Nového divadla nasvícena rudou barvou.

„Freddie Mercury by se letos dožil sedmdesáti let a zároveň uplynulo pětadvacet let od jeho úmrtí, proto jsme se rozhodli udělat reprízu něčím výjimečnou a zároveň pomoci dobré věci. Chceme vyjádřit podporu Nadačnímu fondu Pozitivní život, který se dlouhodobě věnuje prevenci a boji proti AIDS,“ říká umělecký tajemník divadla Michal Lieberzeit.

Od 27. září do 2. října bude ve foyer Nové scény umístěna výstava černobílých fotografií zachycujících běžný život lidí infikovaných virem HIV. Výstava je putovní a kromě Plzně byla k vidění v Praze, Mnichově a Zurichu. Kromě fotografií budou ve foyer umístěny informační tabule o již zmíněných pacientech, kteří dávají možnost nahlédnout do svého soukromí zasaženého zákeřnou nemocí. „Myslím, že Divadlo J. K. Tyla ohromně přispívá k prevenci a boji proti AIDS už tím, že má inscenaci o Freddiem Mercurym na repertoáru,“ oceňuje předseda správní rady nadačního fondu Miroslav Hlavatý. Záštitu nad akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček.


Na sociálních sítích